Z serem, owocami, dżemem, szpinakiem, mięsem, czy też tofu. O czym mowa? Oczywiście o naleśnikach 😉 W Polsce danie to podawane jest w bardzo różny sposób. Nie ma jasno określonych reguł odnośnie tego jak powinniśmy przyrządzać naleśnika. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Na słodko i na słono, czyli naleśnik w polskim wydaniu.
Skąd się wzięły naleśniki?
Danie to miało prawdopodobnie swoje początki w starożytnej Grecji. Jak wiadomo formuła naleśnika była wtedy nieco inna i określano ją jako: ciepłą i smaczną. Naleśniki były daniem popularnym nie tylko w Grecji. Przyrządzano je również w wielu krajach europejskich.
Z czasem pojawiły się konkretne cechy naleśników, na podstawie których powstało obecne danie. Wiele osób przygotowuje to danie według swojej receptury. Dlatego też, jest ono aż tak lubiane. Można je przyrządzać w dowolny sposób, na słodko, lub też wytrawnie.
Przepis na naleśniki
Zazwyczaj standardowy przepis na naleśniki kształtuje się następująco. Potrzebne są do tego dania między innymi: mąka, jajka, olej, sól, woda, mleko. Jednak każdy przygotowuje je na swój sposób, według uznania. Jest to danie, które można bez problemu modyfikować.
Zapraszamy do naszego pensjonatu na najlepsze naleśniki w regionie i nie tylko!
Zobacz nasze całe menu.
#nalesniki #pysznejedzenie #RestauracjaAnna