Podsumowanie sezonu 2022

Ostatni taki wpis pisaliśmy po 6 miesiącach od rozpoczęcia naszej działalności hotelowo-restauracyjnej, czyli w październiku.

Od tamtego czasu upłynął prawie rok, zatem chcemy podsumować do u nas słychać, co się zmieniło.

PODSUMUJMY 6 OSTATNICH MIESIĘCY | PRZECZYTAJ

Często w rozmowach z naszymi gości pada pytania jak sezon, czy udany?

Początek roku to sytuacja za naszą wschodnią granicą. Przełożyła się bezpośrednio na nasze plany i działania. Czuliśmy wielką niepewność, co się wydarzy, Nie wiedzieliśmy, czy sami mamy uciekać na Zachód polski lub za granicę, czy zostać i przyjmować uchodźców. Mieliśmy wiele dylematów, obaw.

Ostatecznie zdecydowaliśmy, że zostajemy.

Przygotowaliśmy ofertę pobytu świątecznego, która okazała się sukcesem, pomimo strachu o sytuację za najbliższą naszą granicą goście dopisali. Dotrwaliśmy do kwietnia – świąt wielkanocnych. Przyjeżdżali całymi rodzinami, by wspólnie świętować.

Przyjęliśmy i ugościliśmy 45 osób, co jak na nasze zaplecze noclegowe to ponad maks.

Pobyt rozpoczęliśmy od wspólnego malowania pisanek i przygotowywania świątecznych koszyków. Wieczorem odbyła się prezentacja p. Ani, która założyła Akademię Przyrodniczą na Roztoczu z miłości do przyrody i ptaków i myślą o poznawaniu lokalnej przyrody w aktywnych formach takich jak rower, czy samochód.

To były dla nas bardzo intensywne dni. W 3 osoby musieliśmy zapewnić 3 posiłki dziennie naszym gościom. Było to dość wymagające. Dopiero w poniedziałek sami sobie złożyliśmy życzenia. Najzwyczajniej w świecie nie mieliśmy czasu usiąść sami na chwilę do świątecznego stołu. Nie mówiąc już o spotkaniu się z rodziną. Taki jest nasz koszt prowadzenia pensjonatu i restauracji. Jak inni świętują, to my pracujemy. Ale nie narzekamy, bo czerpiemy dużo energii i satysfakcji ze spotkań z naszymi gośćmi.

W czasie świąt zorganizowaliśmy integracyjne ognisko. Pomimo zimna wszyscy bawili się świetnie. Ognisko pozwoliło na poznanie się naszym gościom.

POKOJE

Staramy się, by naszym gościom było u nas przyjemnie. Żeby czuli się jak w domu. Dlatego ciągle podnosimy standard pokoi.

WIRTUALNY SPACER PO PENSJONACIE

Dla osób, które u nas jeszcze nie były, przygotowaliśmy wirtualną wycieczkę po pensjonacie i jego najbliższym otoczeniu.

Zwykłe zdjęcia nie zawsze oddają to jak jest faktycznie. Dzięki niemu można zobaczyć, jak jest u nas aktualnie.

JEDZENIE

Tworzenie menu ciągle spędza nam sen z powiek. Z jednej strony chcemy, by nasze dania były domowe, a z drugiej chcemy, by wyróżniały się, były ciekawe i nowoczesne. W czasie pobytu rozmawialiśmy z naszymi gośćmi na ten temat. Pytaliśmy ich, co im smakuje, co chcieliby u nas jeść.

Aktualnie już zaczęliśmy pracę nad nowym menu, które ukaże się na wiosnę. Chcemy Was zaskoczyć nowymi daniami, które będą miały akcent regionalny i planujemy podawać je w inny, ciekawszy sposób. Mamy nadzieję, że trafimy w Wasze oczekiwania i kubki smakowe.

Kupiliśmy nowe urządzenia kuchenne, takie jak szynkowar. air flyer, czy cyrkularot do gotowania metodą sous vide.

SPOŁECZNA LODÓWKA

Będąc w temacie jedzenia, chcielibyśmy powiedzieć słowo o lodówce. Jak pamiętacie, od czerwca 2021 stała w naszym wjeździe społeczna lodówka, która miała służyć osobom, które potrzebują wsparcia. Obserwowaliśmy, że codziennie te same osoby przychodziły i zaglądały do niej z nadzieją, że znajdą w niej coś do jedzenia. Niestety rzeczywistość wyglądała tak, że bardzo rzadko ktoś do niej coś wkładał. Wraz z Urzędem Miasta na czele z  p. Burmistrz podjęliśmy decyzję o zmianie lokalizacji. Lodówka obecnie stoi w siedzibie UM Zwierzyniec, przy wejściu głównym. Być może nowe miejsce będzie bardziej przystępne dla osób, które chcą podzielić się z potrzebującymi nadwyżkami swoich zakupów.

KARTA DUŻEJ RODZINY

W lipcu 2022 wdrożyliśmy u siebie KDR. Chcemy, by rodziny z dziećmi 3+ miały możliwość skorzystania z naszych noclegów i posiłków. Już w pierwszym dniu od publikacji informacji o niej na naszej stronie internetowej mieliśmy pierwszych gości, którzy wylegitymowali się nią.

Więcej o kartach znajdziecie <tutaj>

BON TURYSTYCZNY

Realizujemy BON turystyczny. Co jakiś czas dzwoni do nas telefon z pytaniem, czy można wykorzystać u nas bon niezgodnie z przeznaczeniem. Czyli np. przyjechać na weekend bez dziecka, bo ma już 17 lat, albo zjeść romantyczną kolację.

Odmawiamy takim osobom. Nie przemawia do nas argument, że inni tak robią. Zatem prosimy, skoro bon ma konkretne przeznaczenie, to niech zostanie wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem, czyli niech skorzysta z niego dziecko. Liczymy w tej kwestii na Państwa zrozumienie.  

 

Menedżer Gastronomii Roku 2022 – Kurier Lubelski

W ramach PLEBISCYTU: MISTRZOWIE SMAKU organizowanego przez Kurier Lubelski mamy przyjemność zostaliśmy nominowani do tytułu Manager Roku.

W pierwszym etapie Marek Kloc, współwłaściciel marki Pensjonat Anna, uzyskując 359 głosów zajął 3 miejsce w województwie lubelskim. Tym samym przeszedł do ogólnopolskiego etapu, który nadal trwa. Głosować można pod linkiem.

Perły Biznesu 2022 – Debiut roku – Kronika Tygodnia

Otrzymaliśmy nominację na Debiut Roku

27.06.2022 w artykule zostaliśmy przedstawieni. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce i zostaliśmy zaproszeni na bal Kroniki Tygodnia.

Kto był naszymi gośćmi?

Spotykamy gości, którzy wchodzą, są i ich nie ma. Nie mamy możliwości zamienienia kilku zdań, poznania się. Ale przyjeżdżają tacy, którzy nie wiemy, jak to się dzieje, ale z progu stają się nam tak bliscy, jakbyśmy ich znali co najmniej pół wieku. To jest coś, co ma dla nas wartość ponad wszystko.

Wydawało nam się, że największym dotychczasowym wyzwaniem będzie dla nas, przyjęcie gości 23 edycji Letniej Akademii Filmowej. Okazało się, że nie taki diabeł groźny jak go piszą. Mieliśmy przyjemność poznać i porozmawiać z takimi osobowościami jak: Joanna Żółkowska, Robert Gliński, Adam Woronowicz, Maria Dębska, Anna Kazejak, Wiktoria Wolańska, Grzegorz Linkowski, Ryszard Jaźwiński, Grzegorz Pieńkowski, Andrzej Goleniewski, Hanka Brulińska, Michał Fabijański i wiele innych osób, które można zobaczyć w teatrze, kinie za kamerami lub na ekranie telewizora.

Organizatorzy ogłosili już termin najbliższej 24 edycji.

W trakcie LAFu rozmawialiśmy z uczestnikami i dowiedzieliśmy się od nich, że osoby, które wychodzą  o 22:00 po prezentacji filmów osoby, które wychodziły z kina, nie miały możliwości zjedzenia kolacji.

Szybko zmobilizowaliśmy siły i od godz. 22:00 organizowaliśmy grill koło naszego tarasu.

Kilka dni temu na naszym tarasie nagrywany był program o Roztoczu, który prowadzi Katarzyna Bujakiewicz. Przewodnik po Roztoczu i Zamościu Wojtek Łosiewicz opowiadał o pierogach, jakie u nas jedli. Mówił o tym, jaka jest tradycja np. pierogów ruskich.


Wystąpiliśmy w TV

W programie Między Wisłą, a Bugiem w TVP Lublin 3, mieliśmy przyjemność podsumować sezon turystyczny na Roztoczu. 

Co przed nami

Aktualnie pracujemy nad otworzeniem sklepu internetowego. Dostępny będzie pod adresem www.sklep.annazwierzyniec.pl.

Znajdziecie w nim produkty, które będziemy osobiście wytwarzać, ale też produkty lokalnych producentów, takie jak miody, dżemy, wędliny, mięsa i wiele innych.

 

Podsumowując

Uważamy, że sezon możemy zaliczyć do udanych. Zdobyliśmy kolejne doświadczenia. Nowych gości. Mamy wiele nowych pomysłów na następny sezon. Teraz przed nami trudny, długi czas, który musimy jakoś przetrwać. Planujemy zorganizować Andrzejki – ofertę zobaczycie tutaj.

Później postaramy się zorganizować święta Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Mamy nadzieję, że inflacja, sytuacja za wschodnią granicą i z tym związane podwyżki mediów pozwolą nam przetrwać do kolejnego sezonu, czyli majówki 2023.

Zobacz nasze pokoje

Złoty Apartament

Rodzinny apartament na parterze z balkonem w centrum Położony jest przy ul. Zamojskiej 8 w Zwierzyńcu. Apartament dla rodziny wyposażony ...

Pokój czteroosobowy

Pokój dla rodziny wyposażony jest w duże, wygodne dwuosobowe łóżko typu king-size oraz 2 pojedyncze łóżka. Apartament posiada łazienkę z ...

Pokój trzyosobowy

Pokój wyposażony jest w duże, wygodne dwuosobowe łóżko typu king-size oraz 1 pojedyncze łóżko lub 3 pojedyńcze łóżka. Apartament posiada ...