Śniadanie

Dlaczego śniadanie jest ważne?

„Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi.”

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, słyszymy od rodziców już od dziecka. Zjedź śniadanie, bo nie urośniesz…
Potrzebujemy dużego zastrzyku energii, by nasz organizm i umysł funkcjonowały prawidłowo, a więc posiłku, który nam go zapewni.

Standardowe polskie śniadanie składa się z ciepłego napoju: herbaty, kawy bądź kakao, kanapki z wędliną, serem, twarożkiem i dodatkiem warzyw. Często na naszych stołach gości jajecznica, płatki zbożowe z mlekiem i owocami, tosty z dżemem lub inne smakołyki.

Osoby, które zaczynają pracę od 5, czy 6 rano najczęściej nie mają możliwości kupienia świeżego pieczywa i przygotowania sobie świeżego śniadania. Wtedy w trakcie przerwy muszą biec do pobliskiego sklepu i najczęściej decydują się na zakup drożdżówek, pączków, cebularzy. Śniadanie jedzone jest w pośpiechu. Z przysługujących na cały dzień pracy 40 minut zostaje zaledwie kilka, po odliczeniu czasu dotarcia do sklepu, zakupu, powrotu i przygotowania posiłku.

Jedno niezjedzone śniadanie z powodu zbyt późnego wstania z łóżka to nic, ale systematyczne unikanie tego posiłku może skutkować niedoborem wapnia, brakiem energii, a tym samym pogorszeniem jakości uczenia się czy pracy. Niezależnie od tego, z jakiego powodu zdarza nam się rezygnować ze śniadania, powinniśmy wprowadzić ten posiłek do codziennego jadłospisu, jeżeli zależy nam na zdrowiu naszym.

Twoje śniadanie powinno składać się z bogatych w błonnik produktów pełnoziarnistych (pieczywo) oraz białka (jajka, mleko, mięso). Dzięki temu unikniesz w ciągu dnia zachcianek na niezdrowe produkty i przekąski. Naukowcy zbadali osoby, które jedzą bogate w białka śniadania i okazało się, że znacznie rzadziej sięgają potem po tzw. śmieciowe jedzenie.

A może drugie śniadanie do pracy?

Z ofertą dla osób pracujących od wczesnych godzin porannych wyszła Restauracja w Pensjonacie Anna w ofercie nazwanej Kanapki od Anny.

Tu zamówisz śniadanie w postaci kanapek z wędliną, mięsem, warzywami, sosem.

Wszystkie kanapki robione są w dniu zamówienia i tuż przed dostawą.

Kanapki pakowane są w folię spożywcą, by zachowały swoją świeżość i były bezpieczne w transporcie.

 


#sniadanie #annazwierzyniec #KanapkaOdAnny

Zobacz nasze pokoje

Pokój czteroosobowy

Pokój dla rodziny wyposażony jest w duże, wygodne dwuosobowe łóżko typu king-size oraz 2 pojedyncze łóżka. Apartament posiada łazienkę z ...

Pokój trzyosobowy

Pokój wyposażony jest w duże, wygodne dwuosobowe łóżko typu king-size oraz 1 pojedyncze łóżko lub 3 pojedyńcze łóżka. Apartament posiada ...

Pokój dwuosobowy

Apartament Premium to jasna klimatyczna sypialnia, z dużym, wygodnym dwuosobowym łóżkiem typu king-size. Z apartamentu można wyjść na przestronny balkon ...